FAQ – Často kladené otázky

S jakým projektem se mohu zapojit do výzvy Mistr Kutil 2017?

Kutilů je v České republice spousta, nicméně opravdový Mistr Kutil se pozná podle toho, že se nebojí výzev a velkých akcí. Pro nás je Mistr Kutil ten, kdo přestavuje zahradu, staví na vlastní pěst pergolu nebo buduje bydlení na půdě a nebo si troufá na rekonstrukci bytového jádra, celého bytu či rovnou na celý dům. Hledáme velké projekty a chceme zachytit, jak se s nimi dokážou čeští machři a jejich šikovné ruce poprat.

Pracuji na opravě staré skříně po babičce. Mohu se s takovým projektem přihlásit?

S tímto záměrem bychom Tě bohužel nemohli přijmout do naší výzvy. Nevyhovuje našim kritériím – viz …… Chápeme, že s opravou staré skříně (nebo podobné věci) bude hodně práce a zapotřebí bude i pořádná dávka zručnosti, nicméně, Mistr Kutil se nezaměřuje na jeden kus nábytku, ale na komplexnější rozměr.

Mohu se zapojit do výzvy, když jsem se účastnil/vyhrál v jednom z minulých ročníků?

Ano, můžeš. Účast ve výzvě Mistr Kutil 2017 není nijak omezena a mohou se do ní zapojit všichni. Včetně účastníků minulých ročníků.

Jaká je hlavní výhra pro Mistra Kutila?

Mistr Kutil získá poukázku na nákup v Hornbachu v hodnotě 100 tisíc Kč. Poukázky získá i další čtyři vybraní finalisté a to v hodnotě 50 tisíc Kč (2. místo), 30 tisíc Kč (3. místo), 15 tisíc Kč (4. místo) a 5 tisíc Kč (5. místo).

Kdy výzva Mistr Kutil 2017 vlastně probíhá?

Možnost zaslat přihlášku do výzvy Mistr Kutil 2017 máš do 31. května 2017. Pak porota vybere pětici finalistů, jejichž snažení budeme sledovat celé léto. Přihlášený projekt musí být hotový do 31. srpna a samotné hlasování o Mistra Kutila 2017 proběhne od 1. září do 24. září.

Kdo rozhodne o tom, kdo se stane Mistrem Kutilem 2017?

Z obdržených přihlášek odborná porota vybere pět finalistů, kteří mají do konce srpna dokončit svůj projekt. Během léta s nimi budeme točit videa a na základě těchto záznamů může každý vyhodnotit, kdo je ten pravý Mistr Kutil. Od 1. do 24. září 2017 pak proběhne hlasování veřejnosti, kdy jeden člověk může dát každý den jeden hlas svému favoritovi.

Jak budou vypadat materiály pořízené s finalisty?

Finalisty navštíví náš štáb, který dorazí v předem domluveném termínu. Na místě pak natočíme videa, ve kterých bude finalista vystupovat, představí svůj projekt, dá svoje doporučení a nakonec ukáže, jak se jeho dílo povedlo. Videa budou v podobném duchu jako v loňském ročníku, na který se můžeš podívat tady.

V jakém stavu může být můj přihlášený projekt?

Chápeme, že některé projekty jsou tak velké, že je během léta není možné dodělat. V rámci přihlášek tak akceptujeme i takové projekty, které jsou již v rané fázi výroby. Odborná porota pak vezme v úvahu stádium rozpracování projektu i jeho celkovou náročnost. Do výzvy naopak nepřijmeme projekty téměř hotové nebo již po dokončení – rádi se na tvoje hotové výtvory podíváme, ale do výzvy je přijmout nemůžeme.