01.06.2017 Přihlášky do Mistra Kutila uzavřeny. Čeští kutilové se přes léto rozhodně flákat nebudou

Skilled carpenter and small buiness owner working in his woodwork workshop, using a circular saw to cut through a wooden plank

Možnost přihlásit se do Mistra Kutila 2017 s úderem půlnoci skončila. Celkem se nám sešlo přes sto přihlášek od českých kutilů, kteří se chtěli pochlubit svými projekty. Z velké části ale již hotovými. Nakonec máme tedy na 48 zajímavých projektů, z nichž nyní odborná porota vybere pět finalistů.

A že to jsou projekty pořádné, o tom se můžete přesvědčit sami – v záložce účastníků. Čeští kutilové nelení a na léto si nachystali hromadu práce. Rekonstrukce, stavby, všechno jsou to projekty hodné mistra a porota bude mít co dělat, aby vybrala pětici nejzajímavějších. Všech pět finalistů pak osobně navštívíme.

Během léta tak opět budete mít šanci sledovat, jak kutilové makají. Stejně jako v loňském roce, tak i letos budeme během léta publikovat patnáct videí, v nichž budete moci sledovat, jak jde kutilům dílo od ruky. První video bude zveřejněno 12. června a další pak budou následovat až do konce prázdnin.

Finalisté budou mít čas do konce srpna, aby své projekty dokončili. V září pak bude veřejnost hlasovat, který z projektů dopadl nejlépe a který z kutilů si počínal jako skutečný Mistr. Tohle je ale ještě daleko, porotci zatím rozdávají svoje hlasy.